Logóanimáció
Személyre szabott logóanimáció-készítés
Keltsd életre a vállalkozásod logóját animációval!
Mióta csak népszerűsítik magukat a cégek, használnak szimbólumokat, logókat, hogy megkülönböztessék magukat másoktól és emlékezetessé, beazonosíthatóvá váljanak. Manapság, amikor a videós, mozgóképes tartalmak dominálnak minden felületen, a logóanimációk létjogosultsága is megnőtt, mivel tere lett a logó mozgóképes megjelenésének is.
2020.08.11.
Nagyon leegyszerűsítve a logóanimáció nem más, mint egy logó új életre keltése a mozgókép világában. A végeredmény mégis több ennél: figyelemfelkeltő, szórakoztató, professzionális együttese a különféle vizuális és az audió alapú hatásoknak.
A logóanimáció létjogosultsága
Vegyük csak a nagy filmstúdiók intróit! Elhelyezkedünk a fotelben, a moziterem elsötétül, majd megelevenedik a vásznon a stúdió logója. Epikus hanghatás, lenyűgöző, karakteres képi világ és már el is lazultunk, tudjuk, hogy egy filmélmény előtt állunk. Az otthoni, popcornos, kanapén elterülős filmnézés pedig meg sem közelíti ezt, ebben egyetértünk, ugye?
Hogyan emlékeznénk a Disney mesebeli kastélyára, ha az csak egy statikus kép lenne előttünk? A Paramount Pictures táncoló csillagai nélkül a hegy látványa ugyanolyan benyomást tenne ránk? És mi lenne az MGM oroszlánjával, ha nem látnánk és nem hallanánk az oroszlán bődülését?
Egy logóanimáció egy szimbólum helyett egy teljes szimbólumrendszert képes megmutatni, amelyet kiegészíthet a mozgás, a hangeffektek, a zene. Egyszerűen több kommunikációs csatornát képes használni, többet képes közölni néhány másodperc alatt, mint maga a logó. Egy kiemelkedő, vibráló jelenség, amely alaposabban képes bemutatni a márka valódi arcát.
Hol használhatod fel az elkészült animált logót?
Rengeteg helyen! A kézenfekvő opciókkal kezdhetünk, például a social médiában vagy expók alkalmával a kivetítőkön.
Ma már a Facebook rendszerében mozgóképes profilkép és borítókép is megadható, a logóanimáció itt egy kifejezetten izgalmas lehetőség.
A közösségi médián felül pedig az expókon, reprezentációs eseményeken sokkal szórakoztatóbb és látványosabb megoldást jelent, mint egy kivetített logó, egy molinó vagy egy plakát. Gyakori visszajelzés az ügyfeleinktől, hogy a logóanimációk segítségével egész csoportok figyelmét sikerül megragadni a rendezvényeken – az emberek szeretik a mozgóképes tartalmakat!
Végül ott vannak a webdesign részét képező logóanimációk: háttérvideóként vagy a bemutatkozó oldal elemeként is felhasználhatóak. Továbbá használhatod az animációt figyelemfelkeltő online hirdetések során, lenyűgöző e-mail aláírásként, imázsfilmek, prezentációk, podcastek és Youtube-videók intróinál és outróinál. A lehetőségek tárháza végtelen.
A videók általános népszerűsége vitathatatlan és tovább növekszik, hiszen egy izgalmas, összetettebb kommunikációs eszköz: ezáltal a logóanimáció is hatékonyabban építi a márkaismertséget, hiszen sokkal több esélye van a látogató figyelmének felkeltésére és megtartására.
Miből lesz a… logóanimáció?
A jó hír, hogy bármilyen logó animálható: a te vállalkozásodé is. A logóanimációnak nem előfeltétele egy új logó tervezése, a meglévő grafikai anyagból is megvalósítható.
A logóanimációt úgy kell elképzelni, hogy általában 10 másodpercnél rövidebb videós anyag. A sokoldalú felhasználhatóság végett viszont még ezt is tovább lehet – és érdemes – szeletelni, hogy mindig az adott platformnak, felhasználási lehetőségnek megfelelő variációt választhassuk ki. Egy kivetítőre mehet a hosszabb verzió, egy videó intrójaként pedig a rövidebb 2-3 másodperces variáns.
Prémium, profi, megbízható – szeretnél ilyen hatást kelteni?
Manapság már többféle sablonizált animáció megvásárolható a neten, amelyet elég alkalmazni a logóra, hogy az filmes formátumot nyerjen. De ezt tekinthetjük afféle bevezető szintnek, mint a névjegykártyák esetében az egyszerű papír változatokat. Egy dombornyomott, felületkezelt kártyának már a tapintása is más és egészen másfél üzenetet közvetít a tulajdonosáról.
A logóanimációk terén is ugyanezt tapasztalhatod: a testre szabott megoldások, amelyek több órás, alapos egyeztetések után születnek, a céged hangvételével, arculatával és üzenetével összhangban, azok fognak csak igazán exkluzív hatást kelteni.
„Egy kép felér ezer szóval, egy film felér ezer képpel.” így szól az Animatiqua mottója.
Amikor az Animatiqua saját logóanimációin dolgoztunk, akkor a tevékenységi körünk szimbólumrendszerét használtuk fel: a filmkészítés, a forgatás jelképeit építettük bele a mozgó elemekbe. Ezek a rövid animációk a márkanévnél és a statikus, kalappal kombinált “A” betűs logónál sokkal többet mondanak el rólunk, az általunk képviselt színvonalról és minőségről.
És épp ez a lényege: filmbe önthetjük a vállalkozásunk bemutatkozását, tevékenységét, történetét! Az az általános benyomás, hogy logóanimációja olyan vállalkozásoknak van, akik komolyan veszik a saját szerepüket, jelentőségüket, már a bemutatkozásukra, az első benyomásra is komoly figyelmet fordítanak. Ezáltal pedig egy személyre szabott logóanimáció bizalmat és magas nívót sugároz.
A következő években még biztosan megállja a helyét a kijelentés, hogy ki lehet tűnni a tömegből egy kreatív, exkluzív logóanimációval – legyen szó akár a social média információs rengetegéről, akár a rendezvények sablonizált megoldásairól.
Korábbi bejegyzéseink
Nem a hossz a lényeg – vagy mégis?
A körülöttünk lévő világ gyors változásaihoz, legyen szó vírusról, háborúról vagy a globális felmelegedés következményeiről, meg kellett tanulnunk akarva-akaratlanul alkalmazkodni. Ugyanebben a sebességben kell a cégeknek is tartaniuk a versenyt a fogyasztói szokások változásaival és igazodniuk a trendek alakulásához.
Podcastok – ne csak halljuk, lássuk is!(?)
Megjelenésükkor sokan szkeptikusak voltak a podcastok létjogosultságát illetően, ám népszerűségük évek óta töretlen. Ki, miért, mikor és hogyan hallgatja/nézi ezeket a műsorokat? Tényleg, nézi is őket? Azaz a videós változat mennyire és miként tud sikeres lenni? Hallgassuk… és nézzük is meg a pro és kontra érveket!
Fókuszáljunk a multitaskingra!
Álljunk meg egy szóra, vagyis inkább többre, mert épp a címben rejlő – vélt vagy valós – ellentmondást fogjuk most boncolgatni. Szándékosan nem is nevezzük blogcikknek, ugyanis sokkal inkább egy vitaindító írásnak szánjuk, főleg, hogy eleve a téma is meglehetősen megosztó. Mi pedig mindenki véleményére abszolút nyitottak vagyunk, sőt, a tapasztalatcserét még kifejezetten hasznosnak is tartanánk e téren.
A videómarketing fajtái, üzenete, fogyasztói
Ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a videómarketinged, nemcsak azt kell tudnod, milyen lehetőségeid vannak, hanem azt is, hogyan aknázd ki ezeket. Ebben a cikkben bemutatjuk a videómarketing fajtáit, illetve azt is elmondjuk, milyen tartalomra vágyik a célcsoportod.
Itt és így használd a videómarketinget (és a hibák)
Bár a videómarketing egy szenzációs lehetőség ahhoz, hogy elérd a célcsoportodat és hatékonyan átadd nekik a számodra fontos üzenetet – vigyázat, szokatlanul nyersen fogunk fogalmazni –, a világon semmi értelme nincs, gyakorlatilag pénzégetés, ha nem jól használod. Annak például semmi haszna, ha elkészítesz egy videót, amit aztán soha sehol sem, vagy éppen rosszkor és/vagy rossz helyen használsz. Ahhoz, hogy ne ess ezekbe a hibákba, elmondjuk, mire érdemes figyelned.
A videómarketing
A marketingszakemberek egyetértenek abban, hogy a videómarketing a marketingstratégiád és a tartalommarketinged egyik legfontosabb olyan eleme, amelyet szinte minden platformon érdemes használnod. De mi is pontosan a videómarketing? Milyen előnyöket kínál számodra, mitől lesz jó és hogyan lesz hatékony? Cikkünkből – többek között – ezekre is fény derül.