Animatiqua
Ismerd meg, hogyan dolgozik az Animatiqua
Videót szeretnél készíttetni? Ezekre készülj fel!
Ha logóanimáció-tervezés, imázsfilm- vagy showreel-forgatás előtt állsz, akkor jobb, ha megismered a csapatot, akire a céged arculati elemeinek kidolgozását bízod. Ezért úgy gondoltuk, hogy egy bejegyzésben megmutatjuk, miként dolgozik egy profi filmstúdió mire számíthatsz, ha filmes anyagot terveztetnél a céged számára.
2020.08.18.
„Egy kép felér ezer szóval, egy film felér ezer képpel.”
A videós tartalmak korát éljük, de itthon ez sok ágazatban egyelőre még kiaknázatlan terület. Hatalmas benne a potenciál – ha nyitott vagy rá és kiemelnéd vizuálisan a vállalkozásodat az embereket érő rengeteg zajból, akkor figyelemfelkeltő és hasznos videós tartalmakra van szükséget.
Ismered az amerikai mozifilmek előtt megjelenő rövid bejátszásokat? Emlékszel az érzésre, amikor megelevenedik a Warner Bros. Pictures logója? Ezek mind logóanimációk: ez az egyik fő területünk.
Továbbá készítünk egyedi, látványos imázsfilmeket, amelyekkel bemutatható a vállalkozásod szellemisége és olyan előzeteseket, showreeleket, montázsfilmeket is, amelyeket akár forgatás nélkül is létrehozhatunk. Hiszünk abban, hogy a kreatív, egyedi vizuális alkotások hatása az üzleti életben is jelentős és egy filmes csapat segíthet az üzleti célok megvalósításában.
A filmkészítés folyamata általánosságban véve gyakran göröngyös: ha nincs házon belül megfelelő csapat, akkor nehéz kiválasztani, hogy kiben bízol meg, kivel kezdesz hosszú egyeztetésekbe, komoly munkába. A kreatív szakmában gyakran kezelik a határidőket szabadosan, a vizualitás terén pedig roppant könnyű mellélőni, ha nem kristálytiszták az elképzelések.
Ezért minden filmes tartalom készítésekor az alábbiakra kell odafigyelni: ígérnek fárasztó, sok órás egyeztetéseket? Maximum 1-2 módosítási körben gondolkodnak? Van rendező, producer, aki a kreatív csapat részéről összefogja a munkát? Konkrét határidőkről van szó az egyeztetések során? Ha ezekkel találkozol, akkor az alapok már rendben lesznek. Mi ebben hiszünk, ezen paraméterek nélkül nem is vállalunk projektet, ragaszkodunk a munkaigényes, valódi, kétirányú elvárásokhoz.
Helló, itt András!
Kondacs András vagyok, grafikusi szemléletmóddal rendelkező rendező, az Animatiqua vezetője. Amikor a Magyar Képzőművészeti Egyetem lediplomáztam és megalapítottam a céget, magabiztosan tudtam, hogy a minőségi, művészi munkához egészen más folyamatokra lesz szükségem, mint ami egy ügynökségnél megszokott. Úgy akartam kialakítani a csapatot és a megrendelőinkkel folyó kommunikációt és munkát, hogy azok valóban a létrejövő alkotásokat szolgálják.
Milyen filmes megoldásoknál kezdj gyanakodni és melyekre csapj le rögtön?
Egy kreatív folyamatnál a következő hívószavakra nem árt, ha felkapod a fejed: sablon, tömeggyártás, automatizálás, ennyire részletesen nem kell belemenni, innen már megoldjuk, nagyjából 2 hét. Ezeken felül, ha alig kell egyeztetni, anélkül is minden sínen lesz, akkor minden okod megvan a gyanakvásra.
Az egyedi filmes anyagok készítése kreatív, de lássuk be, munkaszagú folyamat. Pontos információk tömkelegére, vizuális elképzelések precíz átadására, megértésére van hozzá szükség, utána pedig feszes munkatempóra, szabad alkotásra, hatékony folyamatokra és pontos határidőkre.
Kényelmes lenne megrendelői oldalról, ha gondolatolvasással operálna a videós csapat, de ez sajnos a gyakorlatban nehezen kivitelezhető… Ez kizárólag közvetlen, gyors kapcsolattartással, sok órányi egyeztetéssel és precíz határidőkkel működik, így lesz nálad időben a kiemelkedő minőségű, egyedi videód.
Hogyan néz ki egy filmstúdióval közös projekt? Mi a szereped ügyfélként?
A filmes tartalmakhoz a szakértelmen felül egy dologra van szükség: jelentős mennyiségű egyeztetésre. Intenzív, szóbeli brainstormingra számíthatsz, ahol a stúdiónak meg kell ismernie a vállalkozás szemléletét, a pontos elképzeléseidet. Ideális esetben azzal találkozol, hogy a filmes csapat is konkrét példákat mutat számodra, így az egyeztetések végére kialakulhat egy precíz specifikáció, amiből szétaprózódás nélkül, az alkotás minden örömével létrehozható az a produktum, amire szükséged van.
Ekkor a szakértői csapat veszi át a stafétát és a grafikai és filmipari szakemberek foglalkoznak a videós anyaggal. Optimális az eset, amikor a kreatívok sajátjukként tekintenek a projektre, ehhez fogható gondossággal dolgoznak rajta, szívükön viselik a sikerét is.
A megbeszélt határidők betartása kulcsfontosságú minden projektnél, de videós tartalmak gyártásánál egy mulasztás súlyos hetekbe és hónapokba kerülhet. A visszajelzésekre, módosításokra is fontos, hogy egy konkrét határidőt kapj – ezekre már az elején érdemes odafigyelni. Ha az egyeztetéseknél homályos válaszokba futsz a határidőket illetően, akkor a kezdeti lelkedés is könnyen elillan majd és a projekt megvalósulása döcögős, nehézkes és gondterhelt lesz.
Ha a határidőket precízen tartja minden fél, akkor átlátható keretek közt indulhat útjára az elkészült logóanimáció, imázsfilm vagy showreel.
Az Animatiqua története és jövője
2014-ben született meg az Animatiqua és mára már egy több, mint 8 fős, elhivatott csapatot rejt a brand. 2020-ban új helyre költöztünk, Budapest történelmi belvárosi részén, a Királyi Pál utcában találod meg a stúdiónkat. Szem előtt tartjuk a folyamatos, kiegyensúlyozott növekedést és az általunk kitűzött színvonal stabil megőrzését.
Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy az ország legnagyobb vállalatainak készíthetünk egyedi imázsfilmeket, miközben megőrizhetjük az alkotás örömét és a kreativitást – a magas nívó és a szabad kreativitás csak együtt jöhet létre és mi minden projektünknél ragaszkodunk hozzájuk.
Korábbi bejegyzéseink
Nem a hossz a lényeg – vagy mégis?
A körülöttünk lévő világ gyors változásaihoz, legyen szó vírusról, háborúról vagy a globális felmelegedés következményeiről, meg kellett tanulnunk akarva-akaratlanul alkalmazkodni. Ugyanebben a sebességben kell a cégeknek is tartaniuk a versenyt a fogyasztói szokások változásaival és igazodniuk a trendek alakulásához.
Podcastok – ne csak halljuk, lássuk is!(?)
Megjelenésükkor sokan szkeptikusak voltak a podcastok létjogosultságát illetően, ám népszerűségük évek óta töretlen. Ki, miért, mikor és hogyan hallgatja/nézi ezeket a műsorokat? Tényleg, nézi is őket? Azaz a videós változat mennyire és miként tud sikeres lenni? Hallgassuk… és nézzük is meg a pro és kontra érveket!
Fókuszáljunk a multitaskingra!
Álljunk meg egy szóra, vagyis inkább többre, mert épp a címben rejlő – vélt vagy valós – ellentmondást fogjuk most boncolgatni. Szándékosan nem is nevezzük blogcikknek, ugyanis sokkal inkább egy vitaindító írásnak szánjuk, főleg, hogy eleve a téma is meglehetősen megosztó. Mi pedig mindenki véleményére abszolút nyitottak vagyunk, sőt, a tapasztalatcserét még kifejezetten hasznosnak is tartanánk e téren.
A videómarketing fajtái, üzenete, fogyasztói
Ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a videómarketinged, nemcsak azt kell tudnod, milyen lehetőségeid vannak, hanem azt is, hogyan aknázd ki ezeket. Ebben a cikkben bemutatjuk a videómarketing fajtáit, illetve azt is elmondjuk, milyen tartalomra vágyik a célcsoportod.
Itt és így használd a videómarketinget (és a hibák)
Bár a videómarketing egy szenzációs lehetőség ahhoz, hogy elérd a célcsoportodat és hatékonyan átadd nekik a számodra fontos üzenetet – vigyázat, szokatlanul nyersen fogunk fogalmazni –, a világon semmi értelme nincs, gyakorlatilag pénzégetés, ha nem jól használod. Annak például semmi haszna, ha elkészítesz egy videót, amit aztán soha sehol sem, vagy éppen rosszkor és/vagy rossz helyen használsz. Ahhoz, hogy ne ess ezekbe a hibákba, elmondjuk, mire érdemes figyelned.
A videómarketing
A marketingszakemberek egyetértenek abban, hogy a videómarketing a marketingstratégiád és a tartalommarketinged egyik legfontosabb olyan eleme, amelyet szinte minden platformon érdemes használnod. De mi is pontosan a videómarketing? Milyen előnyöket kínál számodra, mitől lesz jó és hogyan lesz hatékony? Cikkünkből – többek között – ezekre is fény derül.