Animatiqua
Minőséget képviselni – annak lenni és annak is látszani 2 külön dolog!
Az interneten mindenki azt ír, amit csak szeretne – ennek eredménye, hogy az üres állításokból és a hangzatos klisékből már pontosan elege van az olvasóknak, nézőknek, vásárlóknak.
Mégis, egy komolyan vehető cég sem engedheti meg magának, hogy ne legyen egy hiteles arculata, ami megpróbálja tükrözni a vállalkozás értékeit, erősségeit. Hogyan lehet akkor a 2020-as években valódi minőséget képviselni? Járjuk körbe!
2020.12.16.
Minőséginek lenni és minőséginek látszani
Míg egy rongyos, koszlott lábtörlőt egyikünk sem tenné ki az irodája elé, addig sokan elfelejtenek gondoskodni az online “bejáratuk” környékéről. Pedig hiába mondjuk magunkról, hogy innovatívak vagyunk, ha a weboldalunk megjelenése megragadt a 90-es években. Feleslegesen állítjuk magunkról, hogy korszerű technológiával dolgozunk, ha ezt a személyes látogatásig képtelenek vagyunk szemléltetni. Okafogyott a márkánk népszerűségét méltatni a bemutatkozásunkban, ha a social média csatornákon mindössze havonta 1-2 kezdetleges és eredménytelen szöveges poszttal tudunk kommunikálni a vásárlókkal. Ugyanis bárki, bármit írhat az interneten, de ha ez nincs összhangban a márkánk megjelenésével, akkor elveszítjük a hitelünket.
A vállalati kultúra, az innováció komoly érték egy cég életében: mégis, nagyon kevés vállalat online jelenléte képviseli ezeket az értékeket. Sok esetben ráfordítandó idő, a kreatív ötletek, a pontos célcsoport ismeretének hiánya okozza ezeket, de előfordul az is, hogy brand jelentette hozzáadott üzleti értékben bizonytalanok a döntéshozók.
Erre sokkal nagyobb figyelmet kell fordítani, ha hosszú távon szeretnénk megtartani a meglévő, régi ügyfeleinket vagy 3-5 éves távon új ügyfeleket szeretnénk szerezni. Egyikre vagy másikra, ha nem mindkettőre, minden cégnek szüksége van.
Ráadásul, ha van egy innovatív, stabil céged, nem mutatnád meg? Ha 3 éve meglenne az imázsfilmed, származott volna belőle előnyöd az elmúlt 1000 napban? Lett volna olyan, amikor hasznát láttad volna? Ha ezekre a kérdésekre igen a válaszod, akkor lépjünk tovább.
Milyen egy minőségi brand?
Vizsgáljuk meg, hogy miből épül fel egy hiteles, komolyan vehető márka jelenléte.
- Aktuális információkkal rendelkezik, elérhető, látható a legfontosabb platformokon és transzparens, átlátható a működése, a felépítése.
- Karakterisztikus, megjegyezhető, érzelmet vált ki belőlünk és emlékszünk rá.
- A felgyorsult hétköznapokban másodpercek alatt hozunk döntéseket, így a magas nívójú vizualitás, az esztétikus megjelenés kulcsfontosságú egy minőségi arculatnál.
- Ugyanígy, a user experience, vagyis a UX a használhatóság, a funkcionalitás alapköve. Kötelező szempont, hogy minden felület könnyedén és egyértelműen használható legyen.
Összességében egy minőségi, tudatosan felépített brand igényességet és magas presztízst közvetít. A brand kiépítése egy hosszú távú folyamat, amely kiszámíthatóságot, megbízhatóságot és stabilitást feltételez. A szoros trendkövetés szektor függvénye, nem kell feltétlenül a legtrendibb sistergős szín- és formavilággal berobbanni. Mindössze egy következetes, korszerű és esztétikus arculat kialakítására van szükség. A vállalat és a célcsoport ismeretében pontosan meghatározható, hogy milyen stílusra, szín- és formavilágra, milyen brandüzenetre lesz szükség a márkaépítés során.
De egy dolog elengedhetetlen: ez pedig a professzionális kivitelezés. Egy igényes, magára valamit adó vállalkozás soha nem tűnhet pénzügyileg instabilnak vagy átgondolatlannak – különben a saját hírét, hitelességét kezdi ki.
Az átgondolt márkaépítés vizuális sarokpontjai
Ahogy a felvezetéssel is utaltunk rá: a minőségi arculat kiépítésekor az üres kliséket el kell felejteni. Ráadásul a vizuális kultúra az elmúlt 15 évben visszatarthatatlanul fejlődik – gondoljunk akár csak az étteremcégérekre vagy a borcímkékre – efölött nem szabad elsiklanunk.
A cél, hogy a rendelkezésre álló eszközkészlettel háromdimenzióssá tegyük a cégünk által képviselt értékeket és arra törekedjünk, hogy a valódi körülményeket mutassuk be.
Ehhez ma már rengeteg platform és eszköz áll a rendelkezésünkre. Elsőként a saját weboldalunk vizuális és szöveges elemei, másodsorban a célcsoportunknak megfelelő social média csatornák és videós platformok, mint az Instagram, a Youtube vagy a LinkedIn.
A mobileszközök és a mobilinternet elterjedésével a mozgóképes tartalmak fogyasztása kiugróan megnőtt, így a korszerű platformválasztás mellett a modern kommunikációs eszközökről sem feledkezhetünk meg. A videós tartalmak hódítanak, a felhasználók egyre magasabb százaléka választja ezeket, szemben a szöveges kontenttel. Ezért a profin kivitelezett grafikai elemek mellett muszáj mozgóképben is gondolkodni!
Egy animált logóval kiemelkedhetünk a tömegből, hiszen sokkal több szinten képes információt átadni a cégünkről, mint egy statikus változat. Összehangoltan használhatjuk a videóink, podcastjeink intrójaként, a social média felületeken dinamikus borítóképként, az online hirdetéseink kreatívjaként vagy akár offline eseményeken a kivetítőnkön, LED falunkon.
Egy 3D animációval, motion trackinggel professzionálisan kivitelezett imázsfilm minden egyes alkalommal komoly benyomást tesz a nézőre, legyen szó vásárlóról vagy üzleti partnerről. Ugyanannak a filmnek a többféle vágata pedig lehetőséget nyújt arra, hogy az expókon való debütálásunk, a weboldalunk bemutatkozás szekciója és a social média felületek vizuálisan egységesen, mégis az odaillő tartalmakkal bővüljenek.
A célcsoport pontos feltérképezését követően keressünk meg azokat a kreatívokat és profi szakembereket, akik képesek az üzenetünket megfogalmazni és a brandünket következetesen és hatékonyan felépíteni. Egy brandépítés megtérülése nem két hónapba kerül, de cserébe kétség sem férhet hozzá. Márpedig vállalatot sem hónapnyi távra építünk.
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/animatiqua
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Animatiqua
YOUTUBE: https://tinyurl.hu/JCuI/
Korábbi bejegyzéseink
Nem a hossz a lényeg – vagy mégis?
A körülöttünk lévő világ gyors változásaihoz, legyen szó vírusról, háborúról vagy a globális felmelegedés következményeiről, meg kellett tanulnunk akarva-akaratlanul alkalmazkodni. Ugyanebben a sebességben kell a cégeknek is tartaniuk a versenyt a fogyasztói szokások változásaival és igazodniuk a trendek alakulásához.
Podcastok – ne csak halljuk, lássuk is!(?)
Megjelenésükkor sokan szkeptikusak voltak a podcastok létjogosultságát illetően, ám népszerűségük évek óta töretlen. Ki, miért, mikor és hogyan hallgatja/nézi ezeket a műsorokat? Tényleg, nézi is őket? Azaz a videós változat mennyire és miként tud sikeres lenni? Hallgassuk… és nézzük is meg a pro és kontra érveket!
Fókuszáljunk a multitaskingra!
Álljunk meg egy szóra, vagyis inkább többre, mert épp a címben rejlő – vélt vagy valós – ellentmondást fogjuk most boncolgatni. Szándékosan nem is nevezzük blogcikknek, ugyanis sokkal inkább egy vitaindító írásnak szánjuk, főleg, hogy eleve a téma is meglehetősen megosztó. Mi pedig mindenki véleményére abszolút nyitottak vagyunk, sőt, a tapasztalatcserét még kifejezetten hasznosnak is tartanánk e téren.
A videómarketing fajtái, üzenete, fogyasztói
Ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a videómarketinged, nemcsak azt kell tudnod, milyen lehetőségeid vannak, hanem azt is, hogyan aknázd ki ezeket. Ebben a cikkben bemutatjuk a videómarketing fajtáit, illetve azt is elmondjuk, milyen tartalomra vágyik a célcsoportod.
Itt és így használd a videómarketinget (és a hibák)
Bár a videómarketing egy szenzációs lehetőség ahhoz, hogy elérd a célcsoportodat és hatékonyan átadd nekik a számodra fontos üzenetet – vigyázat, szokatlanul nyersen fogunk fogalmazni –, a világon semmi értelme nincs, gyakorlatilag pénzégetés, ha nem jól használod. Annak például semmi haszna, ha elkészítesz egy videót, amit aztán soha sehol sem, vagy éppen rosszkor és/vagy rossz helyen használsz. Ahhoz, hogy ne ess ezekbe a hibákba, elmondjuk, mire érdemes figyelned.
A videómarketing
A marketingszakemberek egyetértenek abban, hogy a videómarketing a marketingstratégiád és a tartalommarketinged egyik legfontosabb olyan eleme, amelyet szinte minden platformon érdemes használnod. De mi is pontosan a videómarketing? Milyen előnyöket kínál számodra, mitől lesz jó és hogyan lesz hatékony? Cikkünkből – többek között – ezekre is fény derül.