Animatiqua
A tartalom a király – már ha olyan a minősége
A végtelenségig koptatták különböző marketingguruk Bill Gates egykor esszéjének a címét: “Content is king”!
Ezzel mi is egyetértünk, de azzal már nem, hogy elég kilóra gyártani a tartalmakat, minőségi szempontok nélkül, hátha legalább a mennyiség betolja majd az infót az ingerküszöbön túlra.
2021.02.09.
A tartalom a király
Ma már elég közelről ismerjük a reklámvakság fogalmát és mind megtapasztaljuk, hogy az ömlesztett vacak elmegy mellettünk. Miről ismerszik meg akkor a minőségi tartalom? Hogyan tudjuk megütni a mércét a marketinganyagainkkal? Ezt járjuk most körül.
Mi hiszünk a minőségi alkotásokban – az alkalmazott művészet terén is
A marketing és a tartalomkészítés olyan dolog, amit nem erőből kell tolni, hanem ésszel. Valójában kizárólag a magas nívójú tartalmak érnek célba, az összes többi silány szöveg, kép és videó elsikkad az internet zajában.
A Do it yourself-világban kissé lehangoló lehet, de a minőségi tartalom megfelelő erőforrásokból, alapanyagokból jön létre: nem tudja bárki, bárhol, bármivel létrehozni. A “te is megcsinálhatod” olcsó megoldások nem építik hosszú távon a brandet, maximum a rövid távú célokat szolgálhatják, úgy-ahogy.
Mit kezdjünk akkor a tartalomgyártási nyomáskényszerrel?
A tartalom-kontinuitás tényleg fontos, de a kontent minősége, relevanciája soha nem másodlagos. Úgyhogy a tanácsunk, hogy a kényszert tessék eltenni a polcra és maradjon a tudatos tartalomtervezés. A publikálás dátumából kiindulva, visszafelé tervezzük meg a gyártás folyamatát, az ötletelésre szánt időt, beleszámolva a csapattagok munkaidejét is. Így a belefektetett idő és energia valóban megtérül és hasznot teremt a vállalkozás számára.
A tartalommarketing eredményei hosszú távon mutatkoznak meg igazán: egy okosan épített jelenlét, egy tudatos márkaépítés gyümölcsöző az értékesítés, de akár a toborzás terén is. Házat sem építünk alapozás nélkül, kilóra odahordott alapanyagokból nem lesz otthon – a marketingünkről is így érdemes gondolkodni.
Komolyan vehető cégnek tartod a vállalkozásodat?
Akkor ne skálázd le magad a marketingguruk ingyenes videóin okuló wannabe-k szintjére! A szajkózott tanácsok egy bizonyos pontig működnek, de az eszköztár és a kivitelezés felaprózódott how to-ja még nem hozza létre a koncepciót és a professzionális mindsetet.
És itt jön a lényeg: az általunk javasolt minőség és az ingyenes oktatóanyagok világa közt valójában nem feltétlenül állnak milliós büdzsék.
A jó vizuál nem pénz, hanem tervezés, koncepció kérdése. Mi az Animatiquánál nem kizárólag szupernagy büdzsékkel dolgozunk, viszont a minőség egy ponttól felfelé található – mi csak ott dolgozunk, a minőségből nem engedünk.
Ki ne akarna filmet forgatni a saját márkájáról?
Mind fel tudjuk idézni az olcsó kivitelezésű, könyvespolc előtt mobillal leforgatott oktatóvideós anyagokat, ahol a fenti tanácsokat kapjuk és amelyek meg sem közelítik egy profi film, videó színvonalát. Ezek és a nyugat-európai influencerek struktúrált vizuáljai között a különbséget nem a felvételt megvilágító lámpa árcímkéje, hanem például a látványterv, gyártási terv megléte jelenti. Ennek a koncepciónak persze van munkaigénye, de inkább profi szemléletet kíván, mint vagyonokat.
Egy bizonyos határon belül, de lehet egyszerűbb eszközökkel is szuper anyagokat létrehozni. Nem kell minden esetben a legmodernebb kamera, mikrofon és lámparendszer. Ha valaha kipróbáltad már, akkor a saját bőrödön tapasztaltad, hogy sokkal többet számít az, hogy ki áll amögött a kamera mögött és hogy megvan-e tervezve, hogy pontosan mit, hogyan és miért úgy kell felvenni.
Mi nagyjából ezeket tartjuk a minőségi tartalomgyártás esszenciális kérdéseinek. A tömegből való kitűnési lehetőség és az ezáltal megtermelt haszon arányosan sokkal többet hoz, mint amennyivel többe kerül egy profi stúdióval való közös munka. A magas minőség pedig mindig kifizetődik – ráadásul egyre inkább csak ez működik.
Korábbi bejegyzéseink
Nem a hossz a lényeg – vagy mégis?
A körülöttünk lévő világ gyors változásaihoz, legyen szó vírusról, háborúról vagy a globális felmelegedés következményeiről, meg kellett tanulnunk akarva-akaratlanul alkalmazkodni. Ugyanebben a sebességben kell a cégeknek is tartaniuk a versenyt a fogyasztói szokások változásaival és igazodniuk a trendek alakulásához.
Podcastok – ne csak halljuk, lássuk is!(?)
Megjelenésükkor sokan szkeptikusak voltak a podcastok létjogosultságát illetően, ám népszerűségük évek óta töretlen. Ki, miért, mikor és hogyan hallgatja/nézi ezeket a műsorokat? Tényleg, nézi is őket? Azaz a videós változat mennyire és miként tud sikeres lenni? Hallgassuk… és nézzük is meg a pro és kontra érveket!
Fókuszáljunk a multitaskingra!
Álljunk meg egy szóra, vagyis inkább többre, mert épp a címben rejlő – vélt vagy valós – ellentmondást fogjuk most boncolgatni. Szándékosan nem is nevezzük blogcikknek, ugyanis sokkal inkább egy vitaindító írásnak szánjuk, főleg, hogy eleve a téma is meglehetősen megosztó. Mi pedig mindenki véleményére abszolút nyitottak vagyunk, sőt, a tapasztalatcserét még kifejezetten hasznosnak is tartanánk e téren.
A videómarketing fajtái, üzenete, fogyasztói
Ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a videómarketinged, nemcsak azt kell tudnod, milyen lehetőségeid vannak, hanem azt is, hogyan aknázd ki ezeket. Ebben a cikkben bemutatjuk a videómarketing fajtáit, illetve azt is elmondjuk, milyen tartalomra vágyik a célcsoportod.
Itt és így használd a videómarketinget (és a hibák)
Bár a videómarketing egy szenzációs lehetőség ahhoz, hogy elérd a célcsoportodat és hatékonyan átadd nekik a számodra fontos üzenetet – vigyázat, szokatlanul nyersen fogunk fogalmazni –, a világon semmi értelme nincs, gyakorlatilag pénzégetés, ha nem jól használod. Annak például semmi haszna, ha elkészítesz egy videót, amit aztán soha sehol sem, vagy éppen rosszkor és/vagy rossz helyen használsz. Ahhoz, hogy ne ess ezekbe a hibákba, elmondjuk, mire érdemes figyelned.
A videómarketing
A marketingszakemberek egyetértenek abban, hogy a videómarketing a marketingstratégiád és a tartalommarketinged egyik legfontosabb olyan eleme, amelyet szinte minden platformon érdemes használnod. De mi is pontosan a videómarketing? Milyen előnyöket kínál számodra, mitől lesz jó és hogyan lesz hatékony? Cikkünkből – többek között – ezekre is fény derül.